Pirmieji vaiko valgymo įrankiai - savarankiškumo ugdymui

Pirmieji valgymo indai ir įrankiai yra svarbūs vaikų maitinimo proceso etapai. Jie padeda mažiesiems atrasti skonius, bei mokytis valgyti savarankiškai. Šiame straipsnyje aptarsime, kokie yra tinkami valgymo indai ir įrankiai vaikams bei jų svarba savarankiškumo ugdymui.

Plastikiniai indai

Tinkami vaikų indai turėtų būti pagaminti iš saugios, be BPA plastikinės medžiagos. Jie turėtų būti lengvi, patvarūs ir lengvai valomi. Vaikams patinka ryškių spalvų indai, kuriuose patogu laikyti maistą.

 

 

Silikoniniai indai

Minkšti, lankstūs ir lengvai valomi. Jie neturi kenksmingų medžiagų, o dėl jų lankstumo lengviau išvalyti maisto likučius.

Nerūdijančio plieno indai

Tai dar vienas populiarus variantas vaikų valgymo indams. Jie yra ilgaamžiai, lengvai valomi ir neturi kenksmingų medžiagų. Nerūdijantis plienas taip pat puikiai išlaiko temperatūrą, todėl galite juose patiekti šiltą arba šaltą maistą.

Indai su skyriais

Vaikams gali patikti specialios lėkštės su skyriais, kurios padeda atskirti maisto produktus ir atpažinti įvairius produktų skonius.  

Vaikiški šaukštai, šakutės ir peiliai

Vaikams skirti įrankiai turi būti pritaikyti jų mažoms rankoms. Jie turėtų būti lengvi, ergonomiški ir saugūs. Daugelis vaikiškų įrankių yra pagaminti iš plastiko arba silikono, kurie yra minkšti ir nekenksmingi. Vaikams gali patikti spalvingi ir išskirtiniai įrankiai su animacinių filmų personažais ar kitais įdomiais elementais. Taip pat prieš įsigyjant įrankius svarbu atsižvelgti į vaiko amžių ir poreikius.

Renkantis pirmuosius įrankius ir indus vaikui, svarbu atkreipti dėmesį į saugumą, dydį, formą, funkcionalumą, atsparumą ir priežiūrą. Saugumas yra pirmas ir svarbiausias faktorius, todėl būtina pasirinkti indus iš netoksiškų medžiagų, išvengti potencialiai pavojingų sveikatai sudėties indų. Vaikams skirti įrankiai turi būti tinkamo dydžio ir formos, kad būtų lengva su jais valgyti.